Soukromé podnikání by mělo být efektivním počínáním přinášejícím svému majiteli dost velké zisky. Mělo by to vynášet natolik, aby se tím dal financovat nepřetržitý chod a nejlépe i rozvoj firmy, a současně by měly příjmy stačit i na to, aby mohl podnikatel sám dost spokojeně žít.
Jenže je celá řada situací, kdy se podnikatelských úspěchů dosahovat nedaří. A to třeba i tehdy, když se tu soukromník snaží, aby se dařilo. Prostě je spousta záležitostí, jež nemusí vyjít, je spousta záležitostí, jež se mohou zkomplikovat, je hodně toho, co se může pokazit. A před podobnými riziky není uchráněn nikdo ze soukromých podnikatelů.
A tak se někdy dostávají podniky do ekonomických problémů. Mají potíže, kterých se musí zbavit, aby mohly znovu prosperovat. Jenže to obvykle vyžaduje investice, na které podnikatelé kvůli svým nízkým příjmům nebo dokonce ztrátám nemají. A je pochopitelné, že když někdo takový peníze potřebuje, jenže je nedokáže vydělat, musí se sehnat nějaká půjčka.
A kterou nabídku z oboru půjček si vybrat, když chce člověk peníze skutečně dostat, a to navíc za dost výhodných podmínek? To se liší případ od případu, to záleží na aktuální nabídce a samo sebou i na tom, na co konkrétní podnikatel dosáhne.
Nejednou se stane, že žadateli odmítnou peníze půjčit. Prostě ho prověří, zkonstatují, že není bonitní, a žádost o půjčku zamítnou. A podnikatel aby si zoufal.
Ale i pak se dá naštěstí ještě najít řešení. Existuje totiž i hypotéka po insolvenci FAHD, která je nabízena nebankovní společností za jiných podmínek, než za jakých se půjčuje v bankách. Tady se nemusí doložit přehnané příjmy žadatele, tady se to obejde klidně i bez naprosto dokonalých registrů dlužníků. Hlavní je to, že může dát žadatel za takovou půjčku do zástavy nemovitost.
A tak tu uspějí mnozí podnikatelé s nemovitým majetkem. Dostanou peníze a mohou investovat. A tím své podnikání spasit.