Podnikání sice slouží primárně k tomu, aby si v něm člověk-podnikatel vydělal peníze, ovšem jsou i situace, kdy taková firma naopak vyžaduje vložení nějakých těch investic, aby mohl pokračovat její provoz. Zkrátka je takový podnikatel někdy nahoře a jindy pro změnu dole, třeba i na samém dně.
A co se dá dělat ve chvíli, kdy podnik volá po investicích, jež ale jeho majitel není schopen zaplatit z vlastní kapsy? Vlastně jenom jediné. Nemá-li se firma zavřít, musí si její majitel vzít půjčku.
Jenže jakou a od koho? To dotyčný nejednou neví. A kvůli této nevědomosti chybuje a přidělává si zbytečně starosti a vrásky na čele.
Pokud dotyčný zavítá do banky a žádá o půjčku, pozbývá veškerých nadějí ve chvíli, kdy může nabídnout jen nedobře vypadající daňové přiznání, nevelké příjmy, dluhy, záznamy v registrech dlužníků a možná i exekuce, jež mu hrozí a třeba už i probíhají. Někdo takový se v žádné bance s pochopením nesetká. Nevyhovuje všem přísným a do puntíku dodržovaným požadavkům, jež se na žadatele o půjčku kladou, a to nemůže vést k ničemu jinému, než ke ztrátě nadějí.
Pokud se pak dotyčný podnikatel nechce vzdát vyhlídek na lepší budoucnost a přes to všechno si půjčit hodlá, musí vsadit na nějakou nabídku od nebankovního sektoru, který je přece jenom nenáročnější a dá se tak u něj snáze uspět.
V případě nebankovní hypotéky bez registru má například naději na úspěch i hodně problematický žadatel. A to z toho prostého důvodu, že zde ani registry dlužníků, ani výše příjmů a jiné záležitosti nehrají zase až tak podstatnou roli, mnohé se tu dá žadateli odpustit. Pokud tedy tento dokáže nabídnout coby zástavu za půjčené peníze svoji nemovitost. Díky níž může hravě získat až sedmdesát procent její odhadní ceny na rok až třicet let, a to s celou řadou výhod, o jakých by se mu jinde ani nesnilo. Dají se tu rychle a snadno získat peníze na zaplacení všeho, co souvisí s podnikáním, a firmu tak lze zachránit. A jenom blázen by v těžkých chvílích takovou pomoc nevyužil.